Potwierdzone: Typowe pestycydy rozbijające populacje pszczół miodnych na całym świecie

potwierdzono: Typowe pestycydy rozbijające populacje pszczół miodnych na całym świecie
autor: Ethan A. Huff, pisarz personalny

(NaturalNews) Dwa nowe badania opublikowane w czasopiśmie Science zostały po raz kolejny zweryfikowane, co z wielu wcześniejszych badań, w tym jedno opracowane przez Departament Rolnictwa USA (USDA), odkryło o epidemii warunku załamania kolonii (CCD) wśród pszczół Populacje – neonikotynoidowe owadobójcze są w większości odpowiedzialne za uruchomienie tego śmiertelnego zjawiska.

Naukowcy zarówno z Wielkiej Brytanii, jak i Francji z pewnością udowodnili, że owadobójcy neonikotynoidowe, które są zwykle wykorzystywane na głównych uprawach spożywczych, uruchamiają pszczoły, aby stracić zdolność do prawidłowego poruszania się w środowisku naturalnym. W rezultacie wiele z nich zgubi się, gdy się zapylają, a także nigdy nie wraca do pokrzyw, co spowodowało 85 -procentowe zmniejszenie produkcji królowej pszczół.

W pierwszym badaniu, w którym prowadził biolog Mickael Henry z INRA, francuska agencja badań rolniczych, zespół badań, który nazwał chipsy z identyfikacją radia-częstotliwości (RFID), a także podał kilka z nich z chemikaliami neoniczotynowymi . Odkryli, że osoby poddane neonikotynoidom były dwa razy bardziej prawdopodobne niż grupa nie narażona do utraty metody, a także śmierci poza ule.

W drugim badaniu David Goulson, biolog pszczół z Szkocji Uniwersytetu w Stirling, a także jego zespół poddawał ustanowienie pszczół w swoich ulach różnorodnym poziomom neonikotynoidów, a także całkowicie uwolniły je w załączonej dziedzinie. Po sześciu tygodniach stwierdzono, że pszczoły poddane neonikotynoidom stały się mniejsze niż pszczoły nie narażone, a także stworzyły szokujące 85 procent mniej królowych.

„Gniazda mają coroczne cykle” – wyjaśnił Goulson o ustaleniach swojego zespołu. „Zaczynają od jednej królowej, a także gniazdo rośnie wraz z sezonem. Jeśli nie będzie wystarczająco ogromny, nie ma zasobów, aby wlać się do hodowli królowych. Francuskie badanie pokazuje, że narażenie na neonikotynoids sprawia, że pszczoły miodne są mniej prawdopodobne, że odkryją swoje gniazdo. To prawdopodobnie mechanizmy, które doprowadziły do wzrostu naszych gniazd znacznie wolniej ”.

Ale te ustalenia są oczekiwane, gdy myśleć o tym, że pszczoły są owadami, a neonikotynoidy są opracowywane w celu zrujnowania SS Lazio Koszulka owadów. Niezależnie od tego, czy są przyzwyczajeni do zewnętrznych nasion podczas ich sadzenia, czy spryskiwanych uprawami po ich sadzeniu, neonikotynoidy są wyjątkowo toksyczne dla tego ważnego zapylacza roślinnego. Podobnie jak USDA Yokohama F. Marinos Koszulka od lat jest tego świadomy, jednak nic z tego nie zrobił.

„Zdolność pszczół do nawigacji jest Reprezentacja Kamerunu w piłce nożnej mężczyzn Koszulka niezwykle ważna”, dodał Goulson. „Kiedy opuszczają gniazdo, latają milami, aby zebrać jedzenie. Wszystko, co sprawia, że są jeszcze trochę gorsze w nawigacji lub odkryciu, może być katastrofą w tych okolicznościach. ”

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.