FIFA zapewnia rosyjską piłkę nożną Czerwoną kartę

Robert J. Romano, JD, LLM, starszy pisarz, a także Devin Morgan, MS w kandydatku do administracji sportowej, St. John’s University

Początkowo FIFA, światowy organ zarządzający piłką nożną odpowiedzialny za organizację, a także promocję światowych konkursów piłkarskich, w tym dla mężczyzn, a także wydarzeń w Pucharze Świata kobiet, miała zabranianie Rosji posiadania jakichkolwiek światowych meczów piłkarskich podczas ucieczki Reprezentacja Ekwadoru w piłce nożnej mężczyzn Koszulka do Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Środki podwyższone do posiadania rosyjskiej drużyny pod nazwą, Football Union of Rosja, grała wszystkie swoje kwalifikujące mecze w krajach neutralnych bez widzów lub z hymnem rosyjskim. Choć nieco wzmocnione, sankcje te zostały skrytykowane przez wiele jako proste uderzenie nad nadgarstkiem dla kraju, który właśnie wprowadził niesprowokowaną inwazję sił zbrojnych na swojego sąsiada, Ukrainę.

Ale po całym światowym komitecie olimpijskim, a także UEFA, wraz z wieloma narodami, w tym Szwecją, Polską, a także Republiką Czeską, z których każda uznała, że nie zagrają Rosji w nadchodzących play -offach Pucharu Świata, FIFA Wreszcie zapewnił Rosji czerwoną kartę, zakazując jej na światowych konkursach z oficjalnym oświadczeniem: czytanie:

„FIFA, a także UEFA podjęli decyzję, że wszystkie rosyjskie zespoły, zarówno reprezentatywne zespoły, jak i drużyny klubowe, zostaną zawieszone na zaangażowanie zarówno Reprezentacja Iranu w piłce nożnej mężczyzn Koszulka w konkursach FIFA, jak i UEFA do czasu dodatkowego zauważania.” [1]

Konsekwencje są takie, że rosyjska drużyna mężczyzn nie będzie grała w żadnych meczach play-off Pucharu Świata w przyszłym miesiącu, a także drużyna Corinthians Paulista Koszulka kobiet zostanie zakazana podczas letniego konkursu Euro 2022.

Ale czy FIFA, wraz z UEFA, ma moc zakazu… (Nota redaktora: Reszta postu jest prezentowana w alercie sporów sportowych).

[1]

Udostępnij to:
Facebook
Świergot
E-mail

Leave a Reply

Your email address will not be published.