5 Podstępne metody napięcia przyczyniają się do nabycia wagi

radzimy sobie z tym, najbardziej radosna pora roku może być również najbardziej stresująca! Masz terminy w pracy, dramat gospodarstwa domowego w domu, a także zadanie wymieniania długości ramienia. Życie w określaniu walki lub lotu może ostatecznie odbijać się na twoim ciele – zwiększając znacznie bardziej podatne na choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, depresję, a także cukrzycę. Stresowanie nawet przez kilka dni może wpłynąć na twoje ciało, a także na twoje zachowanie, uruchamiając cię do poszukiwania metod złagania wewnętrznego zamieszania: czekolada, a także Chardonnay mogą wydawać się świetnymi terapeutami, jednak nie daj się zwieść!

Oto pięć metod, które martwią się, że są tłuszczowe, które należy się wkradać, wraz z technikami stresu, które pomogą przywrócić wewnętrzny spokój.

Czerwona flaga nr 1: Masz niespokojny apetyt

Kiedy czujesz się niespokojny, twoje ciało jest zalane kortyzolu. Ten „stres” hormon mógł pomóc w przeszłości przez drapieżnika, jednak wiele z nich we współczesnych czasach może powodować przyrost masy ciała. Może wyłączyć produkcję insuliny, przerwać metabolizm, bałagan z hormonami kontrolującymi apetyt – i sprawić, że jesteś naprawdę głodny! Kiedy panikujesz obiad z teściami, a także obfite wakacyjne smakołyki na wyciągnięcie ręki, jest to przepis na katastrofę.

Czerwona flaga nr 2: Liczysz na wysokie kaloryczne smakołyki

Sięgasz po ogromne ciastko Reprezentacja Holandii w piłce nożnej mężczyzn Koszulka w kształcie płatka śniegu? Gdyby tylko napięcie sprawiło, że chcesz zanurzyć się w ogromnej misce liści zielonych! To, że kortyzol z twoim ciałem sprawia, że pragniesz wysokiej kalorii, a także podczas ich jedzenia, hormonalna dopamina „Feel Good” sprawia, że czujesz się lepiej. Niestety, zarówno słodkie, jak i tłuste potrawy nie powodują, że twoje problemy znikają. Mogą cię uspokoić przez kilka sekund, jednak twoje obawy pozostaną, teraz przechodzą z poczuciem winy.

Czerwona flaga nr 3: Trudno ci się spać

Mając tak wiele do zorganizowania o tej porze roku, odkrycie, że sugerowane od 7 do 9 godzin ZZZ może być ciasne – pracujesz w ciągu dnia, więc musisz robić zakupy w Internecie w nocy, prawda? Ponadto kursy kortyzolu z twoimi żyłami stanowi trudności z zasypianiem jesiennego. 83,6 miliona dorosłych w USA jest już pozbawione snu, a także ten dodatkowy sezonowy obowiązek finansowy snu nie pomaga twojej wagi. Niewystarczający sen zakłóca równowagę dokładnie tych samych hormonów regulujących apetyt. Nie tylko jedzisz o wiele więcej następnego dnia, ale twoje ciało jest mniej skuteczne w metabolizowaniu tych dodatkowych kalorii.

Czerwona flaga nr 4: Masz rozszerzającą się talia

Stres uruchamia twoje ciało do przechowywania tłuszczu, szczególnie tłuszczu z brzucha. Poza tym również masz kortyzol. Komórki tłuszczowe, zwłaszcza te wokół środka, są dość świetne w usuwaniu kortyzolu. Im znacznie więcej masz kortyzolu, tym bardziej potrzebujesz komórek tłuszczowych. Ponadto komórki tłuszczowe brzucha mogą powodować znacznie więcej kortyzolu, co wytwarza błędne cykl, a także dodatkowy pudełek pod twoim dżinsem, które mogą być trudne do poruszania się.

Czerwona flaga nr 5: Wysadzisz ciężką parę z alkoholem

Pod koniec biednego dnia, ten pierwszy kieliszek czerwonego czerwonego wina może nawet nie dotykać stron, skłoniąc się do dotarcia na Kashima Antlers Koszulka drugi… lub trzeci. Podczas picia alkoholu może prostocie napięcia, jednak przejście za burtę przyczynia się do przyrostu masy ciała. Alkohol negatywnie wpływa na sen, sprawia, że znacznie bardziej prawdopodobne jest, że będziesz jeść więcej, a także przechowywać znacznie więcej kalorii. Ponadto obolała głowa następnego dnia nie ułatwia to, aby zmusić swoją metodę z tłumami kupującymi wakacje.

Znalezienie czasu na samodzielne opiekę w jednym z najbardziej ruchliwych pora roku nie jest łatwe, jednak ważne. Oto kilka zdrowych metod, aby uniknąć układania lęków na funtach.

Lepsze zarzucone napięcie

Zwiększ swoje dobre hormony (w zdrowy sposób): słuchaj muzyki, którą kochasz. Ćwiczenia dla endorfin. Spędź czas z dobrym przyjacielem, który cię rozśmiesza. Połącz się, a także wybierz spacer na zewnątrz, zauważając urok natury.

Poświęć trochę czasu na relaks: umożliwić sobie czas na ospanie, a także weź głęboki oddech – nawet przez kilka minut każdego dnia. Zwiększenie tlenu do mózgu pomaga cię uspokoić.

Priorytetyzuj sen: Ustaw wskaźnik przed snem, który pozwoli ci spać co najmniej 7 godzin snu, a także pozostać z nim! Skieruj się na ekrany na godzinę przed snem-zrób zwalnianie się z książką, a także filiżanką herbaty rumiankowej.

Wybierz żywność mądrze: jeśli równie trudno jest wytrzymać smakołyki w spiżarni, zapobiec ich zakupowi. Utrzymuj swój plan diety głównie zdrowy, a także nie przegapić składników odżywczych wzmacniających nastrój, takich jak witaminy B, a także Omega-3.

Delektują się uważnie: kiedy zdecydujesz się cieszyć się wspaniałą ucztą lub kieliszkiem wina, zarządzać sytuacją, zamiast pozwolić, aby emocje zarządzały swoim jedzeniem. Delektuj się odrobiną powolnychLy, bez poczucia winy, a także przeprowadzić Santos Laguna Koszulka się do zdrowszej żywności przy następnym zjedzeniu.

Informacje te są przeznaczone wyłącznie na funkcje akademickie, a także nie są przeznaczone jako substytut diagnozy medycznej lub leczenia. Nie powinieneś wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu lub stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Zawsze sprawdzaj z lekarzem przed zmianą diety, zmierzenie nawyków snu, przyjmowanie suplementów lub rozpoczęcie nowej rutyny sprawności fizycznej.

Tracy Morris

Tracy Morris jest głównym dietetykiem Fitbit. Z tytułem magistra żywienia, a także dietetyki z Południowej Afryki, jest również australijskim certyfikowanym dietetykiem, a także światowym członkiem Akademii Żywienia, a także dietetyki w USA. W ciągu ostatnich 20 lat Tracy mieszkała w pięciu różnych krajach, inspirując ludzi na całym świecie do zdrowia. Obecnie mieszka w słonecznej Sydney w Australii, gdzie pomaga fanom Fitbit na całym świecie online ich najlepsze życie. Kiedy nie pracuje, biegnie za trojgiem małych dzieci lub ćwiczy Pilates, można ją odkryć popijając Pinot Noir z drugą połową, oglądając set słońca.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.